The Golem 2018 Full HD Film izle


Arkadaşlar bakdınızmı bu " Hüddam 2 izle (2019) Full HD Yerli Korku Filmi " filmine?
The Golem 2018 Full HD Film izle
5.1/10 379

The Golem 2018 Full HD Film izle

The Golem izle – Anti-Semitik anlatıların bir kez daha Avrupa’da güç kazandığı ve akademik tartışmaların, insanların yaşamlarını nasıl etkilediğine dair acımasız gerçekliği çok fazla gizlediği bir zamanda, Paz kardeşlerinin savunma uğruna aranan Faust güç hikayesi daha fazla olamazdı. zamanında. Eski Yahudi tasavvufuyla dolu, aynı zamanda sinemada çok nadiren karşılaşılan bir kültürel ses için bir çıkış sağlar. Hikaye kendisi basittir ancak sunum bunu sıra dışı ve ilgi çekici bir çalışma haline getirir.

Hanna (Hani Furstenberg) hayatında kendisine verilen rolle ilgili bir kadın. O ve kocası Benjamin (Ishai Golan) çocuklarını kaybetti. Benjamin’i yoğun bir şekilde seviyor ve babasının önerdiği gibi onu boşanmayı reddettiği için çok heyecanlı, ancak ondan kontraseptif buhar kullandığını gizliyor – tekrar böyle bir kayıp riski altında olduğu düşüncesine katlanamıyor. Gerginliği, topluluğunun kırılgan durumu bağlamında belki de daha anlaşılabilir bir durumdur. Veba, Avrupa’yı süpürüyor. Hijyeni korumak için geleneksel uygulamaları takip eden ve takip eden Yahudi köyü etkilenmez, bu da yerel centilmenleri talihsizliklerinin mimarı olmaları gerektiğine ikna eder. Nazik lider Vladimir (Alex Tritenko), kızının hasta olduğunu keşfettiğinde, köylülere, onu kurtarmak için sihirlerini kullanmazlarsa, hepsinin öldürüleceğini belirsiz bir şekilde bildirir.

Resmi kopyala
Bunun gibi hikayeler çoğu zaman gizemli bir içsel güç keşfetmeye ve şiddeti olan şeyleri çözmeye odaklanır. Bu film, eğitimsiz erkeklerin daha fazlasını başarabileceği fikrine çabucak harcıyor. Çok sayıda yetenekli düşmana karşı, köylülerin en iyi umudu onların zekâsı ve bilgidir. Manevi ve entellektüel meseleler üzerine varsayılan erkek otoritesine uzun süre küskün olan Hanna, kendisini eski hukukun içine çekmiştir. Nasıl golem yaratacağını bildiğinden emin. Böyle bir yaratık onları koruyabilirdi. Ama kontrol edebilir mi – kaybettiği küçük oğlunun kılığında tezahür etse bile?

Burada Rus halk masalının yankıları vardır. Yasaklı ebeveynlerin neler yaşadıklarını anlamadan yapay bir çocuk yaptıkları Clay Boy. Daha önce bir golem görmüş yaşlı bir köylü, Hanna’yı uyarmaya çalışır. Ancak yaratıcısı ve canavar arasındaki ilişki beklenmedik bir şekilde farklı. Canavarlığı hakkında birçok kanıt görmemize rağmen, Hanna çılgın bilim adamının ya da aptalın normal klişelerine girmiyor. Onu öldürebilecek tek kişi olduğu bilincinin, sonunda sevgisini salıverme gücüne sahip olduğu anlamına gelir, ve sonra Mary Shelley’yi, rahatsız arabuluculuktan vazgeçmiş olan canavarıyla izliyoruz demektir.

Film, Talmudic’in şiddet, bulaşıcılık ve kirlenme hakkındaki düşüncelerini araştırıyor, ancak modern bir duyarlılıkla. Mutlaka küçük bir yere rağmen çekici bir şekilde gerçekleştirildi ve basit ama etkili kostüm çalışması atmosfer oluşturmaya yardımcı olacak çok şey yaptı. Aksiyon sahneleri genellikle takip edilemeyecek kadar hızlı davranıyor, ancak acımasızlıklarının ötesinde onlardan çok uzaklaşmaya niyetli değiliz ve burada odaklandığımız nokta gerçekten dehşet içinde olduğu psikolojik korku üzerine.

İlginç bir şekilde, bu bir bilim kurgu filmi olarak görülebilir – (tıbbi) bilimin yol açtığı veya meydana getirdiği bir problem, o zaman bilim olarak anlaşılan şey tarafından çözülür. Sekonder antagonistinin kir ve et arasında kaydığı kadar kolayca tür değiştiren bir film. Küçük bir bütçe, merkezi fikirlerin ötesinde, kapsamının sınırlı olduğu ve nihai çatışmanın oldukça aceleye girdiği anlamına geliyor, ancak burada ilginç bir şeyin kemikleri var ve Paz kardeşler, onları hayata gömmek için çok uğraştılar.

379 kez izlendi
IMDB Puanı : 5.1
Yapım Yılı ve Ülke : İsrail
Yönetmen : Doron Paz, Yoav Paz
Senaryo : Ariel Cohen
Oyuncular : Adi Kvetner, Brynie Furstenberg, Hani Furstenberg, Ishai Golan

Yorumlar