Beyond the Clouds izle 2017 Filmi HD


Arkadaşlar bakdınızmı bu " Yol Arkadaşım Fıstık Türkçe Dublaj 720p izle " filmine?
Beyond the Clouds izle 2017 Filmi HD
7.0/10 119

Beyond the Clouds izle 2017 Filmi HD

Beyond the Clouds izle , Floating Gardens izle – Hint gecekondu yaşamının heyecan dolu bir drama filmi olan Bulutların Ötesinde (Ansooy-e Abrha), çocuklar hakkındaki hassas hikayeleriyle (özellikle İran’ın 1998 Oscar adayı Cennetin Çocukları) ünlü İranlı yönetmen Majid Majidi için şaşırtıcı bir değişim değişikliği işaret ediyor ) ve onun saygılı, Hz. Burada yirmi yaşlarında, tehlikeli, renkli, serbest tekerlekli Mumbai’de kanuna aykırı olan bir kardeşi takip ediyor, burada bir şey gider ve Amir protag gibi sokak sokak çocuklarının zekasıyla yaşıyorlar.

Bu yoksulluk hikayesi, belki de yasadışı bir Afgan göçmen kızının, ölü babası yerine çalışmak için bir çocuk olarak kendini gizlediği, yönetmenin hassas Baran’ına en yakın olanıdır. Bulutların ötesinde, daha açık bir şekilde dramatiktir; zavallı kardeşleri, şüphelileri yargılanmadan cezaevine sokan yer değiştiren yasa ve hapis cezasını düşüren uyuşturucu ve fahişeliği kontrol eden vahşi başkan yardımcıları arasında kalmış. Bu toksik ortamda, çocuklar teminat mağdurlarıdır. Anıl Mehta tarafından dikkatlice çekildi ve algılanan anlarla dolu olan film, şu anda Majidi’nin saygınlığı ve her yaştan oyuncuları yönetme konusundaki becerisi konusunda bir festival kariyeri (Londra, Goa, Dubai, Palm Springs) yapıyor.

Her ne kadar temelde toplumun saçaklarına kurgulanmış psikolojik bir drama olsa da, mutlu şanslı Amir (İshaan Khatter, aktör Şahid Kapoor’un küçük erkek kardeşi) ve boşanmış ablası Tara’nın (genç Malayalam aktris Malavika Mohanan) hikayesi yan. Her iki karakter de iyi ve kötü, aydınlık ve karanlık, delilik ve yaşamı olduğu gibi kabul etme arasındaki içsel mücadeleye yakalanır. Maalesef, bu alt metin, açıkça acı çeken çocuklara tepkileriyle, çok fazla kuvveti olmadığı açıkça ortaya konmuştur.

Majidi, Hint ortamından ve empati duyduğu karakterlerinden dolayı şaşırtıcı derecede rahat. Ancak yönetmenin Mehran Kashani ile birlikte yazdığı senaryoda, iniş ve çıkışlar ve yumuşatıcılar var. Bir motorlu scooter üzerindeki uzun bir açılış dizisi, Amir ve arkadaşını şehrin dört bir yanındaki bayilere ilaçları güvenle teslim ederken tanıtır. Para kazanıyorlar, Amir de ukalalaşıyor. Patron adam Rahul, adamlarına “kanatlarını tutmaları” emrini verdiğinde, erkeklerin merkez bürolarını basan polislerden bahseder. Bir arı kovanı pazarındaki vahşi bir kovalamacada, Amir, Bengalli yapımcı ve oyuncu Goutam Ghose’nin oynadığı dour tüccarı Akshi tarafından kurtarıldı. Sahne, Kenar Mahalle Milyonerindeki kovalamayı çağrıştırıyor, ancak burada, başka yerlerde olduğu gibi, Majidi, Danny Boyle’in şaşırtıcı ayrıntılara göz atmasından yoksun ve toplumsal eleştirisi, her şeye rağmen her yerde öfkeli olmamalarına asla ulaşmıyor.

Akshi için çalışan Tara, sokaktaki sibine karşı sürekli endişeli ve ikisi arasında ciddi bağlanma maçlarına yol açıyor. Amir ile yüksek sesle konuşmayı da içeren gereksiz açıklama, ebeveynlerinin bir araba kazasında öldükten sonra onu büyüttüğünü bize bildirir, bu yüzden belki de bu yüzden endişelenmiştir. Amir, Tara’nın küçük maaşına tek yatak odalı güzel bir daireyi nasıl döndürdüğü konusunda şüpheli ve Akshi’nin biraz para kazandığını itiraf ediyor. Sonra, erken dönüm noktasında, iyi / kötü patronu ona tecavüz etmeye çalışır ve kendini savunmada histerik olarak tepki gösterir ve ona bir kayaya vurur. Sahne, bazı asılı çarşafların arkasına gizlice siluetle çekilir ve tam olarak ne olursa olsun izleyicinin hayal gücüne bırakılır.

Tara tutuklandıktan sonra, eylem, tahminen hapishanedeki erimesiyle erkek kardeşinin serbest bırakılması için çılgınca girişimleri arasında ileri geri gidip geliyor. Şehvetli Akshi, filmin geri kalanını hastanede geçirerek yaşamla ölüm arasında dolaşıyor. Ölürse, Tara ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya kalır. İronik olarak, ona ilaç satın almak ve nefret ettiği adama bakmak için Amir’e kalmış; daha sonra, tüccarın yaşlı annesi ve genç kızları Hindistan’ın güneyinden geldiklerinde, onlara da yardım etmek zorunda kalıyor. Hepsi genç sokak serserisini daha iyi bir insana dönüştürmeye başlıyor – yine de Akshi’nin 10 yaşındaki kızını bir genelevde satmayı düşünüyor.

Tara da, hapishanede kurtulmaya giden yolda, hasta annesi (öksüren ve Brick Lane ve Lion’ın Tannishtha Chatterjee’si hackleyen bir öksürüğü olan bir öksürük ve hackleyen) küçük bir erkekle arkadaş olduğu yerde, onun sesinden bir … kısa cümle. Onu dövdüğü ve evine getiren şiddetli bir sarhoş olan kocasını öldürmüş olması şaşırtıcı değildir.

Melodramın bir adım önünde durmak, enerjik ekran karizması gelecekteki kariyeri için iyi söz veren tousle saçlı genç Khattar’ın önderliğinde ikna edici bir oyuncu kadrosu. İlk Hintçe filminde, Mohanan masumdan küçük kız kardeşi olarak kulptan uçmak için çok hızlıysa katıdır. Tacizcisi rolünde, Ghose kafa travması ve bandajları ile diyalogdan sıyrılıyor, ancak acı ve tövbesini sadece gözler aracılığıyla aktarıyor.

119 kez izlendi
IMDB Puanı : 7.0
Yapım Yılı ve Ülke : Hindistan
Yönetmen : Majid Majidi
Senaryo : Majid Majidi, Mehran Kashani
Oyuncular : Goutam Ghose, Ishaan Khattar, Malavika Mohanan, Sharada, Shashank Shende, Tannishtha Chatterjee

Yorumlar